Hankkeen tarkoituksena on tukea yritysten kansainvälistymistä ja osaamista tarjoamalla valmennusta ja työpajoja.
Hankkeessa kootaan ryhmä yrityksiä elintarvike-, maatalous- ja puutarha-alalta. Tähän vientiprojektiin haemme nyt yrityksiä, joilla on halu hakea osaamista ja ideoita oman toiminnan kehittämiseen sekä verkostoitua toisten yritysten kanssa.
Hanke alkaa syksyllä 2021.
Hankkeen valmennukset ja työpajat keskittyvät osallistuvien yritysten tarpeisiin, esim. seuraaviin kokonaisuuksiin:
- Markkinoinnin eri keinot
- yrityksen tarinankerronta
- digimarkkinointi (some)
- brändi ja sen viestintä
- Kansainvälistymisvalmennus
- messuosallistuminen (valmistautuminen, messuilla olo, messujen jälkeinen toiminta)
Hankkeessa toteutetaan markkinaselvitysmatka Grüne Woche 2022 -messuille, joka on maailman suurimpia ruoka-, elintarvike-, maatalous- ja puutarha-alan tapahtumia.
Markkinaselvitysmatka Grüne Woche -messuille Berliiniin toteutetaan 25.–27.1.2022
(Ks. tarkemmin ja ilmoittaudu mukaan.)
LÄHDE MUKAAN
Lähde mukaan Viexpon koordinoimaan vientiprojektiin, jonka tavoitteena tukea suomalaisten elintarvike-, maatalous- ja puutarha-alan yritysten omaa myyntiä.
Haemme rahoitusta hanketta varten. Tuen määrä yrityksille on 75-80 % hankkeen kustannuksista.
Ota yhteyttä niin keskustellaan tarkemmin sinun yrityksesi tilanteesta ja tarpeista.
Lisätietoja
Anne Viitala
+358 400 811 490
anne.viitala@viexpo.fi